Biga Taşımacılığında Kullandığımız Araçlar

Biga Taşımacılığında Kullandığımız Araçlar  

Biga Ambar Kargoda Kullanılan Son Teknoloji Araçlar

Çanakkale Biga Ambar kargo, taşımacılık hizmetlerini kamyonet, kamyon ve tır gibi araçlar aracılığıyla verir. Araç tercihleri taşınması talep edilen yüklere göre yapılır. Ayrıca araç seçiminin doğru bir şekilde yapılmasına dikkat edilir. Araçları kullanan tecrübeli şoförlerimiz gereken tüm ehliyetlere, sertifikalara ve diplomalara sahiptir. Biga Ambar kargo bünyesindeki görevliler çalışmalara başlamadan önce firmamız tarafından verilen gerekli tüm eğitimleri tamamlarlar. Aşağıdaki maddelerden kamyon, kamyonet ve tırlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Tır: Genellikle lojistik sektöründe kullanılan araçlar arasında tırlar da yer alır. Tırlar kendi ağırlıkları dahil en fazla 27 ton ile yola çıkabilirler. Fakat tır gibi daha uzun araçlar uluslararası alanlarda daha çok tercih edilir.

Kamyon: Taşımacılık hizmetinde birçok kamyon çeşidi kullanılabilir. Kapalı kasa kamyon, tanker kamyon, damperli kamyon bu çeşitlerden bazılarıdır. Kamyonlar kendi ağırlıklarıyla birlikte toplamda 18 ile 32 ton aralığında yük taşıyabilir. Toplam yükün 32 tondan daha fazla olması risk teşkil eder.

Kamyonet: Kamyonet tipi araçlar genellikle daha hafif yükler için tercih edilir. Bu araç tipleriyle kısa mesafeler çok daha hızlı bir şekilde alınabilir. Kamyonetler de kendi ağırlıklarıyla birlikte en fazla 20 tona kadar yük taşıyabilirler.

Ambar Kargo Merkezlerimizdeki Araç Gereçler

Lojistik sektöründe eşyaların araçlara yüklenebilmesi, araçlarda taşınabilmesi oldukça zordur. Bundan dolayı çeşitli ekipmanlar ve araçlar kullanılır. Transpalet, forklift ve rampa bu araçlardan bazılarıdır. Tüm işlemler ekipmanlar sayesinde pratikleşir. Kaldıraç görevini üstlenen rampalarla tonlarca ağırlıktaki ürünler araca aktarılabilir. Transpaletler ise yüklerin depo içerisine taşınmasında, yerleştirilmesinde yardımcı olur.

Çeşitli Dorselerimiz

Kasaları bulunan araçların kasa kısımları treyler ismiyle adlandırılır. Bu kısım için dorse kelimesi de uygun bir şekilde kullanılabilir. Çekici araçta yer alan kingpinin bağlantı kurulacağı tabla kısmı dorseyle birleştirilir. Dorse kullanımı sayesinde ağır yüklere ve geniş ebatlara sahip ürünler kolaylıkla araçlara bindirilebilir veya araçlardan indirilebilir. Tenteli dorse, sal dorse ve römork dorse çeşitlerinden birkaçıdır. Bu çeşitlilik sayesinde Çanakkale Biga ambar firmamızda farklı boyutlardaki hassas paketler basit bir şekilde taşınabilir.